برای پنجمین روز پیاپی؛

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور آن ناسالم می باشد

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور آن ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین شاخص ۱۰۲ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: وضعیت کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۴، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۲۸، خیابان کاوه با شاخص ۱۰۶، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۲ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و در خیابان های فرشادی و پروین با شاخص ۸۵ در شرایط قابل قبول است.
وی ضمن اشاره به این که داده های کیفی هوا در شش ایستگاه رودکی، باغ غدیر، کردآباد، بزرگراه خرازی، دانشگاه و میدان فیض به دلیل قطعی در دسترس نیست، اضافه کرد: کیفیت هوای شهرهای سجزی با میانگین ۱۴۷، مبارکه با میانگین شاخص ۱۱۸ و شاهین شهر با میانگین ۱۳۳ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش بادهای شرقی به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا بخصوص در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیشبینی شده است که تا ساعات ظهر امروز شنبه ادامه دارد.
در چنین شرایطی گروه های صدمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/26
21:04:43
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی