هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی به گزارش حیوان خانگی شاخص کیفی هوای اصفهان در چهار ایستگاه پایش با میانگین ۱۲۱ وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) را نشان داده است.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۰۸، استانداری با شاخص ۱۲۱، پروین با شاخص ۱۲۵ و رودکی با شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) است.
وی ضمن اشاره به قطعی ایستگاه بزرگراه خرازی، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۳۴ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۵ ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۹۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز شنبه با نفوذ توده گردوخاک به استان، افزایش شاخص آلودگی هوا و کاهش دید افقی در مناطق درگیر همچون نواحی شرقی، شمالی و مرکزی اصفهان پیشبینی شده است.
۱۰ ایستگاه پایش هوا متعلق به شهرداری اصفهان در سامانه همچنان از ۲۴ ساعت گذشته تابحال به علت نقص فنی قطع است و تنها چهار ایستگاه اداره محیط زیست به مدار بازگشته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/02/31
21:19:19
5.0 / 5
208
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی