تداوم کیفیت قابل قبول هوای تهران

تداوم کیفیت قابل قبول هوای تهران حیوان خانگی: برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت الان در شرایط قبول قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان داده است که در بامداد روز دوشنبه (۹ خرداد ماه) عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

در طول روز به تدریج بر میزان تندی باد افزوده می شود و پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه از میزان غلظت آلاینده ها کم می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز سه شنبه (۱۰ خرداد ماه) هم زمان با آغاز تردد خودرو ها باعث افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند، هرچند احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه ادامه دارد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « نیتروژن دی اکسید» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1401/03/09
13:22:43
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی