هشدار وقوع ابرسیل در کالیفرنیا

هشدار وقوع ابرسیل در کالیفرنیا حیوان خانگی: حیوان خانگی: کارشناسان نسبت به احتمال وقوع فاجعه ای در کالیفرنیا، عظیم تر از هر آنچه تا حالا در جهان رخ داده، هشدار داده اند که حادثه ای غیر از زلزله است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شاید به نظر برسد که خشکسالی شدید، نگرانی اصلی آب و هوایی در این منطقه در بین تهدید مداومِ وقوع آتشسوزی های جنگلی و زلزله است اما کارشناسان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که یک بحران دیگر در کالیفرنیا درحال وقوع است و آن "اَبَرسیل" است.
بر مبنای نتایج این مطالعه، تغییرات آب و هوایی خطر جاری شدن سیل را زیاد می کند که می تواند شهرها را زیر آب برده و میلیونها نفر را در سرتاسر این ایالت آواره کند. در این مطالعه آمده است که وقوع یک طوفان شدید یک ماهه می تواند موجب میزان قابل توجهی بارش باران شود. در گذشته و قبل از این که این منطقه به خانه ده ها میلیون نفر تبدیل گردد طوفان های شدیدی در آن رخ داده است.
این مطالعه از آن حکایت می کند که حالا هر درجه از گرمایش جهانی بطور قابل ملاحظه ای احتمال وقوع و افزایش حجم سیل بعدی را زیاد می کند.
تغییرات اقلیمی فاکتوری در وقوع ابرسیل
در واقع، این مطالعه نشان داد که تغییرات اقلیمی احتمال وقوع چنین سیل های فاجعه باری را دو برابر بیشتر می کند.
"دانیل سواین" متخصص علوم آب و هوایی از دانشگاه کالیفرنیا اظهار داشت: چنین سیل های عظیمی در سرتاسر ایالت هر قرن یکبار یا هر دو قرن یکبار در کالیفرنیا رخ داده است و خطر امروز وقوع چنین حوادثی بطور قابل توجهی دست کم گرفته شده است.
مدت ها پیش از تغییرات آب و هوایی، سیل بزرگ و مهیبی در کالیفرنیا رخ داد. بر طبق این مطالعه، هم اکنون وقوع سیل مشابهی میتواند پنج تا ۱۰ میلیون نفر را آواره کند، بزرگراه های اصلی ایالت را شاید برای هفته ها یا ماه ها مسدود کند و شهرهای بزرگ دره مرکزی و همین طور بخش هایی از لس آنجلس را زیر آب ببرد.
سیل عظیم کالیفرنیا یک فاجعه یک تریلیون دلاری خواهد بود
طبق گزارش دانشگاه کالیفرنیا، تخمین زده می شود که وقوع سیلی مانند آنچه در سال ۱۸۶۲ رخ داد، فاجعه ای یک تریلیون دلاری به دنبال خواهد داشت.
به گزارش USA TODAY، همچنینبخش هایی از شهرها مانند ساکرامنتو، استوکتون، فرزنو و لس آنجلس حتی با وجود مجموعه گسترده ای از مخازن و کنارگذرهای امروزی، زیر آب خواهند بود.
منبع:

1401/05/24
08:43:00
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , اقلیم , كارشناس , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی