دستگیری شکارچیان بدون مجوز در شرق استان تهران

دستگیری شکارچیان بدون مجوز در شرق استان تهران حیوان خانگی: در پی گشت و پایش ماموران اجرائی محیط زیست شهرستان های فیروزکوه و دماوند، دو گروه شکارچی بدون مجوز در ارتفاعات این شهرستان ها دستگیر شدند و لاشه دو راس قوچ و یک راس کل وحشی کشف و ضبط شد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا داریوش فرخی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه -ردر تشریح این خبر با اشاره به این که ماموران یگان حفاظت شهرستان فیروزکوه مستقر در سرمحیط بانی انزها روز گذشته حین گشت و کنترل مناطق در ارتفاعات مقصود آباد واقع در منطقه پناهگاه حیات وحش کاوه ده، یک گروه شکارچی بدون مجوز که مبادرت به شکار بدون مجوز یک راس کل وحشی کرده بودند را دستگیر کردند، اظهار داشت: از متخلفان علاوه بر لاشه یک راس کل وحشی، تعداد یک قبضه اسلحه کمرشکن و هفت تیر فشنگ سلاح مربوطه نیز کشف و ضبط شد.

وی اشاره کرد: متخلفان بعد از تشکیل پرونده و پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال ضرروزیان ناشی از خسارت وارده به محیط زیست، برای سیر مراحل قانونی به دادگستری شهرستان عرضه شدند.

همچنین محمد فریدی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند - از دستگیری شبانه سه شکارچی بدون مجوز در دره منتهی به «ساران» آگاهی داد و اظهارکرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست طی گشت و کنترل منطقه، یک گروه شکارچی بدون مجوز را در ارتفاعات پلنگ دره بوآدره در نیمه شب شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، وی به کشف و ضبط یک قبضه اسلحه کالیبر ۲۷۰ و لاشه دو رأس قوچ وحشی اشاره نمود و اظهار داشت: متخلفان به مرجع قضائی معرفی شده اند. برمبنای قانون «شکار و صید» میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست ۵۰۰ میلیون ریال ارزیابی شده است که قسمتی از ضرر و زیان وارده به محیط زیست وصول شده است.

منبع:

1400/06/15
20:20:58
5.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی