سهم۸۰ درصدی منابع متحرک در آلایندگی تهران

سهم۸۰ درصدی منابع متحرک در آلایندگی تهران مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سهم 75 تا 80 درصدی منابع متحرک یا وسایل نقلیه در آلایندگی کلانشهر تهران آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مرضیه حصاری در تشریح سهم آلایندگی وسایل نقلیه در کلان شهرهای کشور اظهار داشت: سهم آلایندگی وسایل نقلیه در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و این مقدار برمبنای لیست انتشار آلاینده های هوا که توسط دانشگاه ها و مشاورین تهیه می شود، مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: بطور خاص برای شهر تهران ۷۵ تا ۸۰ درصد آلایندگی سهم منابع متحرک یا وسایل نقلیه است که از این مقدار حدود ۱۱ درصد مربوط به اتوبوس های شرکت واحد است.

وی افزود: بطور کل حدود ۶۵ درصد آلایندگی سهم دیزلی ها و ۳۵ درصد سهم بنزینی ها است که در بخش دیزل کامیون ها سهم ۳۱ درصدی دارند. در بخش بنزینی ها خودرو های شخصی سهم ۱۲ درصدی و تاکسی ها سهم ۲ درصدی دارند.

وی اشاره کرد: بطور کلی بیشتر سهم آلایندگی بخش وسایل نقلیه مربوط به ناوگان دیزل با اولویت کامیون ها و ناوگان باری است که البته در زمینه شاخص ویژه ذرات کمتر از ۲.۵ pm در فصل پاییز و زمستان شاهد آن هستیم.
1400/09/09
11:47:41
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی