هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و پنجم آبان ماه با میانگین 109 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز چهارشنبه بیست و پنجم آبان ماه برمبنای داده های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.
جمشید لقایی اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه پایش منطقه کردآباد با ۱۴۰، کاوه با ۱۱۲، باهنر و رهنان با ۱۱۰، ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۱۱ و انقلاب با ۱۰۸ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: همین طور شاخص سه ایستگاه پایش هوا در خیابان های فرشادی، میرزا طاهر و فیض به ترتیب با ۹۷، ۹۰ و ۸۹ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اشاره کرد: باید توجه داشت که میانگین شاخص ایستگاه ها در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و هشدار قرار دارد و بدین جهت به شهروندان و خصوصاً گروههای لطمه پذیر چون افراد دارای بیماری قلبی و تنفسی، سالمندان، زنان حامله و کودکان سفارش می شود از تردد غیر ضرور و کارهای سنگین و طولانی در فضای باز بپرهیزند.
به گفته لقایی هم اینک ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان در مدار است و اطلاعات آن به سرورهای مرکز پایش و نیز لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، برمبنای اطلاعات دریافتی از سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه خیابان احمدآباد با میانگین ۱۳۰، خیابان پروین با ۱۰۲ و استانداری با ۱۲۰ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بوده و ۲ ایستگاه در خیابان رودکی و بزرگراه خرازی قطع است.
میانگین شاخص کیفی هوای ۱۲ ایستگاه فعال در کلانشهر اصفهان با ۱۰۹ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
شاخص امروز کیفیت هوای شاهین شهر با ۷۳ AQI وضعیت سالم را نشان میدهد و ۲ ایستگاه پایش در منطقه صنعتی سجزی و مبارکه قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از شامگاه امروز از مناطق غرب استان سامانه ناپایدار بارش زا وارد اصفهان می شود و برای فردا پنجشنبه و جمعه در مناطق مرکزی و شرقی نیز وزش باد به نسبت شدید و بارش پیش بینی شده که بر بهبود کیفی هوای این مناطق مؤثر خواهد بود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/08/26
12:02:12
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی