افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق تهران

افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق تهران به گزارش حیوان خانگی بر مبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق تهران، بخصوص طی ساعات بعد ازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا برپایه پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی بامداد امروز (۱۶ خرداد) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به علت وزش باد موثر و کاهش تردد خودرو ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

بر این اساس وزش باد موثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را به دنبال دارد اما با حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق بخصوص طی ساعات بعد ازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت امروز، برقراری وضعیت کیفیت هوای قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

بر اساس این گزارش افزایش تدریجی تندی باد تا بامداد روز فردا (۱۷ خرداد) پراکندگی آلاینده ها را به دنبال دارد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت برخی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد طی فردا شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با وزش باد به نسبت شدید در بعضی ساعات، احتمال گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا در تهران وجود دارد.

با وجود این با تداوم وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا (۱۷ خرداد) پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود، البته با افزایش ترافیک شامگاهی در مناطق پرتردد احتمال می رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا کاهش پیدا کند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۰ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۹ همچنان در شرایط قابل قبول است.
1400/03/16
17:18:50
5.0 / 5
377
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی