صلح سبز:

اقیانوس ها به ورطه نابودی می روند

اقیانوس ها به ورطه نابودی می روند به گزارش حیوان خانگی سازمان محیط زیستی صلح سبز هشدار داد: اقیانوس های جهان در اثر تغییرات آب و هوایی و ماهیگیری مخرب در یک ˮورطه مرگˮ قرار دارند و رهبران جهان برای جلوگیری از آن، تلاش کافی ندارند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنابر اعلام صلح سبز هم اکنون ترکیبات شیمیایی آب های جهان در اثر انتشار گازهای گلخانه ای به سرعت درحال تغییر است و در عین حال کشتی هایی با تورهای بزرگ با صید ماهی ها، دریاها را غارت می کنند.
"ویل مک کالوم"، رییس اداره اقیانوس های صلح سبز در انگلیس اظهار داشت: هم اکنون دولت انگلیس در یک صحنه جهانی ایستاده و ادعا می کند که در پروسه حفاظت از اقیانوس ها نقش رهبر و پیشرو را ایفا می کند برای اینکه این مناطق حفاظت شده دریایی در اطراف خط ساحلی این کشور وجود دارد اما واقعیت این است که داخل این مناطق حفاظت شده مجاز هستید حدودا هر کاری که دوست دارید انجام دهید.
بنابر این گزارش "ناظر عملیات اقیانوسی"، کشتی های بزرگ با تورهایی که چندین کیلومتر طول دارند و همه چیز را در راه خود غارت می کنند، ردیابی می کند.
همین طور گروه حفاظت از اقیانوس ها از این داده های ردیابی ماهواره ای بهره برده اند که نشان میدهد قایق ها در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۶۸ هزار ساعت را در مناطق حفاظت شده دریایی انگلیس طی کرده اند که نسبت به سال قبل آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از اسکای نیوز، بر طبق این مطالعات پژوهشگران و کارشناسان علوم زیست محیطی هشدار داده اند که اقیانوس ها در ورطه مرگ قرار دارند و ماهیگیری مخرب و تغییرات اقلیمی، شرایط را برای این زیستگاه های حیاتی و باارزش در سیاره زمین وخیمتر کرده است.
منبع:

1400/03/19
23:33:45
5.0 / 5
195
تگهای خبر: آب , اقلیم , اقیانوس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی