در گفت وگو با مهر اعلام شد؛

رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین المللی شادگان

رهاسازی ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی در تالاب بین المللی شادگان به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان اظهار داشت: ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین المللی این شهر رهاسازی شد.رحیم مجدمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین المللی شهرستان شادگان رهاسازی شد، اظهار نمود: این مراسم با حضور تعدادی از مسؤلان ادارات و جوامع محلی روستای صراخیه بخش خنافره برگزار شده است.
وی هدف از این کار را افزایش ذخایر آبزی، توانمندسازی جوامع محلی از نظر اقتصادی و تأمین معاش و افزایش توان تولید پروتئین جامعه دانست و اضافه کرد: بچه ماهی های رهاشده متناسب با محیط شرایط محلی شادگان است و در تلاش هستیم که تالاب بین المللی شادگان محل امنی برای رشد و تکثیر بچه ماهی ها باشد.
مجدمی بیان نمود: این گونه طرح ها در گذشته انجام شده و نتایج خوبی هم داشته است و از جوامع محلی انتظار می رود که در نگهداشت و حفاظت از تالاب ها تلاش کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان ضمن اشاره به صید غیرقانونی با استفاده دستگاه الکتروشوکر، خاطرنشان کرد: چند سالی است که این گونه صیدها در آب های تالاب ها به صورت غیرقانونی انجام می شود که اثرات زیانباری را بر آبزیان و بخصوص تالاب ها داشته و سبب کاهش ذخایر آبی شده است.
وی اظهار داشت: به منظور برخورد با افراد متخلف از مردم و جوامع محلی در تالاب ها درخواست می شود که در این حوزه با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شادگان همکاری داشته باشند.


منبع:

1400/03/20
13:08:54
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی