امنیت دریا نسبت به آلاینده های پتروشیمی، شاید سه سال دیگر!

امنیت دریا نسبت به آلاینده های پتروشیمی، شاید سه سال دیگر! به گزارش حیوان خانگی بوشهر معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: ۱۰ سال پیش خیلی از واحدهای پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و عسلویه، فاقد تصفیه خانه پساب بودند اما حالا به شکلی تفکر محیط زیستی بر سیستم های پتروشیمی و امثالهم حاکم شده است.


احمدرضا لاهیجان زاده در مورد انتقادات درباره تأثیر آلودگی های صنعت پتروشیمی بر دریا و محیط زیست اظهار داشت: بر مبنای برنامه های اعلام شده تا سه سال دیگر واحدهای پتروشیمی در عسلویه و ماهشهر از بازچرخانی آب استفاده می نمایند و دیگر پساب پتروشیمی در دریا تخلیه نمی شود؛ این رخداد قدم بزرگی است، اما بطور قطع تخلیه پساب در گذشته تأثیر خویش را بر دریا یا رسوبات گذاشته است.
وی افزود: درصدد هستیم تا از راه پایش دریایی، دریابیم که چه فناوری هایی در دنیا برای جبران این خسارت وجود دارد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: اگر به ۱۰ سال قبل برگردیم، می بینیم که خیلی از واحدهای پتروشیمی که در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر یا عسلویه بودند و شکل گرفتند، فاقد سیستم تصفیه پساب بودند و پساب را به صورت خام تخلیه می کردند، ولی با پیگیری هایی که صورت گرفت و به شکلی تفکر محیط زیستی بر سیستم های پتروشیمی و امثالهم حاکم شد، قراردادهای گوناگونی برای راه اندازی تصفیه خانه ها منعقد نمودند تا چه به صورت مستقل و چه به صورت متمرکز که هر چند واحد پتروشیمی در یک واحد پساب را تخلیه کنند، از تصفیه خانه استفاده کنند.
لاهیجان زاده با ابراز خشنودی نسبت به بهره برداری از تعداد زیادی تصفیه خانه در عسلویه و ماهشهر، اظهار داشت: هم اکنون از شرایط بحرانی خارج شدیم اما هنوز به شرایط ایده آل مد نظر ما نرسیده ایم؛ هرچند بحران تا حدود زیادی رفع شده و تصفیه خانه های دیگری درحال راه اندازی است که باید وارد مدار شوند.
وی تصریح کرد: بر مبنای برنامه زمانبندی اعلام شده از جانب مدیران پتروشیمی، پیشبینی ما این است که تا سه سال آینده حدودا تخلیه پساب آلوده کننده ای از این واحدهای پتروشیمی به دریا نخواهیم داشت و واحدهای پتروشیمی باید به دنبال سیکل بسته، بازچرخانی و استفاده باردیگر از پساب ها بروند.
منبع:

1400/03/22
14:36:14
5.0 / 5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی