هوای اصفهان و سجزی غبارآلود است

هوای اصفهان و سجزی غبارآلود است به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین شاخص ۱۰۵ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین شاخص ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی به تشریح وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان پرداخت و اضافه کرد: کیفیت هوا بامداد امروز در میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۹، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۹، رودکی با شاخص ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در خیابان پروین با شاخص ۸۴ قابل قبول است.
کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان ضمن اشاره به قطعی ۸ ایستگاه پایش هوای این کلانشهر افزود: کیفیت هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون شاهین شهر با میانگین ۵۳ و مبارکه با میانگین ۷۰ در وضعیت قابل قبول و در سجزی با شاخص ساعتی ۱۵۱ بامداد امروز برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان بامداد امروز بر اثر وزش باد و گرد و خاک در مناطق شرقی و شمالی استان، هوای نواحی مرکزی و صنعتی غبار آلود است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/03/23
10:18:27
5.0 / 5
369
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی