پیشبینی آسمان صاف برای تهران

پیشبینی آسمان صاف برای تهران به گزارش حیوان خانگی آسمان استان تهران امروز صاف در بعضی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و افزایش غلظت آلاینده «ازن» در بعضی مناطق پرتردد و برقراری وضعیت نالسالم برای گروه های حساس در پایتخت طی امروز (۲۵ خرداد ماه) دور از انتظار نیست.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد در ارتفاعات استان در ساعات بعداز ظهر گاهی با افزایش موقت ابر پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در ساعات بعداز ظهر افزایش ازن سطحی خواهیم داشت.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز ( ۲۵ خرداد ماه) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

با کاهش تندی باد طی روز و حاکمیت جو نسبتا آرام، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی تداوم خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

تا بامداد فردا (۲۶ خرداد ماه) به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب کاهش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق می شود. با افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هر چند احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد.

با استمرار وضعیت جوی مساعد تا اواخر وقت فردا (۲۶ خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۹۵ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/03/25
22:09:53
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی