وضعیت آسمان امروز تهران

وضعیت آسمان امروز تهران از امروز تا یکشنبه (27 تا 30 خرداد) آسمانی صاف تا کمی ابری در استان تهران پیش بینی می شود. با این وجود حاکمیت جو نسبتا آرام و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن و احتمال افزایش غلظت این آلاینده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی نقاط پایتخت نیز طی امروز وجود خواهد داشت.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد، در ارتفاعات استان در ساعات بعداز ظهر گاهی با افزایش موقت ابر پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۷ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ی ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. همین طور باتوجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده موجب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت نیز موجب انباشت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق می شود و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق خصوصاً مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

افزایش تندی باد تا بامداد فردا (۲۸ خرداد ماه) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول خواهد شد. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااینکه در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده «ازن» می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت فردا (۲۸ خرداد ماه) و در ساعات همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/03/28
13:31:13
5.0 / 5
493
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی