سوخت فسیلی عامل مرگ بیشتر از یك میلیون نفر در جهان در ۲۰۱۷

سوخت فسیلی عامل مرگ بیشتر از یك میلیون نفر در جهان در ۲۰۱۷ به گزارش حیوان خانگی نتایج یک بررسی نشان داده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر از یک میلیون نفر در جهان به نوعی، قربانی احتراق سوخت های فسیلی شده اند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این بررسی مشخص شد: احتراق سوخت های فسیلی نه تنها برای محیط زیست خسارت بار است بلکه سلامت بشر را هم تحت قرار داده که این پیامد می تواند بسیار گسترده باشد.
نتایج یک مطالعه جدید که تلفیقی از مدلهای انتقال شیمیایی با داده های در ارتباط با انتشار آلاینده ها و ذرات ریز بوده، تخمین زده است که بیشتر از یک میلیون مرگ در سرتاسر جهان در سال ۲۰۱۷ رخ داده که با حذف سوخت های فسیلی قابل پیشگیری بوده است.
این مرگ و میرها ناشی از بیماری هایی مانند سکته مغزی، سرطان ریه و عفونت های تنفسی بوده که می تواند به انباشت ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون در جو نسبت داده شود.
از آنجا که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون در چین و هند گزارش شده، حذف کامل احتراق زغال سنگ و نفت و گاز طبیعی در این دو کشور می تواند حدودا ۲۰ درصد از بار جهانی بیماری ناشی از این ذرات را کم کند.
چنین نتایجی به ما یادآوری می کند که اگر از سوخت های فسیلی نه تنها برای حفظ محیط زیست بلکه برای سلامت خودمان دور شویم، به چه منافعی دست پیدا خواهیم کرد. حتی در صورتی که اثرات زیست محیطی سوخت های فسیلی را هم کاملا نادیده بگیریم، باز هم فواید حذف این سوخت ها برای سلامت انسان بسیار چشم گیر است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ساینس الرت، آلودگی ناشی از ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون مهم ترین عامل خطر آفرین محیطی برای سلامت انسان است. این ذرات می تواند از گرمایش خانه، اجاق های آشپزی، طوفان های گرد و غبار، آتشسوزی، زباله ها و حمل و نقل بین المللی ناشی شود اما بخش قابل توجهی از آن به علت سوزاندن سوخت های فسیلی است.
منبع:

1400/03/29
19:12:46
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی