در جریان بازدید از سد صورت گرفت؛

اعتراض خبرنگاران به آمارهای عرضه شده در مورد سد كرخه

اعتراض خبرنگاران به آمارهای عرضه شده در مورد سد كرخه به گزارش حیوان خانگی امروز برخی از خبرنگاران استان خوزستان در محل سد کرخه اعتراض های شدیدی را به سخنان مسؤلان سد در مورد علل بی آبی و کم آبی از خود نشان دادند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بامداد امروز جمعه برخی از خبرنگاران با عنایت به شرایط وخیم بی آبی و کم آبی بوجود آمده در مناطق مختلف خوزستان بخصوص تالاب هورالعظیم و پایین دست کرخه از محل سد کرخه بازدید نمودند.
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حجم فعلی سد کرخه امروز دو میلیارد و ۳۰۰ مترمکعب بوده که ۴۴ درصد ظرفیت سد پر است.
محمدرضا یزدانی پور ضمن اشاره به این که متوسط خروجی و ورودی و همینطور حجم خالی و پر مخزن سد متفاوت شده است، اضافه کرد: در سال آبی گذشته میزان آورد آب سد ۶ میلیون مترمکعب بوده است.
وی افزود: سال گذشته تولید برق در نیروگاه سد کرخه یک میلیون و ۳۶۵ هزار مگاوات بوده و این در شرایطی است که به دلیل کمبود بارندگی ها و خشک سالی میزان تولید برق سال جاری ۵۶۴ هزار مگاوات است.
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه بیان نمود: در تابستان داغ سال جاری به صورت میانگین در سد کرخه ۱۱ مترمکعب تبخیر وجود داشته که این امر تقریباً بی سابقه بوده است.
در جریان صحبت های مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه، برخی از خبرنگاران و فعالان محیط زیست، این آمارها را غیرواقعی و متناقض عنوان کردند که همین مساله سبب اعتراض هایی شد و در نهایت خبرنگاران به علامت اعتراض جلسه را ترک کردند.
خبرنگاران عقیده داشتند که این صحبت ها حقیقت های موجود در این سد نیست و مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه درحال آمارسازی است.
خبرنگاران پس از بازدید از سد کرخه به مجموعه سد دز بعنوان یکی از منابع تأمین کننده آب و برق خوزستان رفتند.

1400/04/19
11:12:49
5.0 / 5
379
تگهای خبر: آب , مجموعه , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی