معاون استاندار مركزی:

بیشترین آلودگی هوای اراك مربوط به خودرو های سواری است

بیشترین آلودگی هوای اراك مربوط به خودرو های سواری است معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اظهار داشت: گزارش های آلودگی هوای اراک حاکی از این است که بیشترین آلودگی مربوط به خودرو های سواری است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، مهدی زندیه وکیلی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک با اشاره به گزارش ارائه شده درباب بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک عنوان کرد: در ابتدای دهه ۸۰ توسط دانشگاه صنعتی اصفهان طرح مطالعاتی بعنوان طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک سفارش داده شد.
اجرای ۷۰ درصدی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک
وی افزود: در سال ۸۳ خروجی این مطالعات بعنوان طرح جامع مصوب شد و باید اقداماتی بر طبق آن برای برطرف نمودن آلودگی انجام می گرفت که در جلسات کارگروه، اجرائی شدن مصوبات این طرح را پیگیری کردیم و خوشبختانه تا حالا حدود ۷۰ درصد اقدامات اجرائی شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اشاره کرد: باتوجه به گذر زمان نیاز به بازبینی طرح بود چونکه دو دهه از زمان مطالعات گذشته بود بنا بر این سال ۹۶ قراردادی برای بازبینی منعقد شد همین طور در زمینه صنعت اجرای طرح با موفقیت بیشتری همراه بود و کارشناسان بر این باور بودند که شاید منابع آلاینده تغییر کرده باشد و نیاز به بازبینی دارد و همزمان با اجرای طرح، بازبینی در دستور کار قرار گرفت.
زندیه وکیلی اظهار داشت: انتظار می رفت گزارش ارائه شده درباب سیاهه انتشار، میزان آلایندگی منابع متحرک و خودرو ها را به شکل عددی و کمی بیان می کرد هر چند که این گزارش نشان داد که بیشترین آلودگی مربوط به خودرو های سواری است.
اراک امروز درگیر آلودگی از منابع متحرک و خودروهاست
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر در ادامه این جلسه حمیدرضا نوازانی با اعلان اینکه آنچه مورد غفلت گرفته موضوع حمل و نقل است، اظهار نمود: در طول یک دهه اخیر سهم حمل و نقل عمومی در اراک کمتر شده است و باید بر حمل و نقل عمومی شهر متمرکز شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی در آخر بیان کرد: باورها بر این است که اراک صنعتی است و صنعت عامل آلودگی است، اما این مطالعات نشان داد که اراک امروز درگیر آلودگی از منابع متحرک و خودروهاست و می توان از این ظرفیت و آمار برای توسعه حمل و نقل ریلی، اتوبوسی و تاکسی بهره برداری درستی برای اراک داشت.

1400/04/22
20:31:58
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی