وقوع بیشتر از ۶۰ مورد آتشسوزی جنگلی در غرب آمریكا

وقوع بیشتر از ۶۰ مورد آتشسوزی جنگلی در غرب آمریكا به گزارش حیوان خانگی به گزارش رسانه های محلی وقوع بیشتر از ۶۰ مورد آتشسوزی جنگلی در غرب ایالات متحده گزارش شده که گستردگی یکی از آنها بیشتر از وسعت شهر پورتلند است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روز سه شنبه بیشتر از ۶۰ مورد آتشسوزی جنگلی حداقل در ۱۰ ایالت غرب آمریکا گزارش شده که بزرگترین آتش سوزیها در ایالت اورگن است و مساحتی حدودا دو برابر شهر پورتلند را فرا می گیرد.
بر مبنای اعلام مرکز ملی آتش نشانی در این کشور حریق، خانه ها را به آتش کشیده و هزاران نفر از ساکنان ایالت های آلاسکا تا وایومینگ را مجبور کرده تا خانه های خویش را تخلیه کنند. ایالت های آریزونا، آیداهو و مونتانا بیشتر از نیمی از آتشسوزی های فعال را داشته اند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، این آتشسوزی ها در حالی رخ داده که مناطق غرب ایالات متحده تنها طی چند هفته دومین دوره از افزایش طاقت فرسای دمای هوا را تجربه کرده اند.
به قول محققان وقوع خشکسالی شدید که با بحران آب و هوا بیشتر می شود به شرایطی دامن می زند که پدیده وقوع آتشسوزی ها را حتی خطرناکتر می کند.
منبع:

1400/04/23
19:23:23
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آب , تجربه , هوا , وسعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی