برای چهارمین روز متوالی؛

فاكتورهای كیفی هوای اصفهان قرمز و نارنجی است

فاكتورهای كیفی هوای اصفهان قرمز و نارنجی است کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 128 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۱۲۹، میدان انقلاب و خیابان کاوه با شاخص ۱۳۱، خیابان باهنر با شاخص ۱۱۱، خیابان پروین با شاخص ۱۲۱، رهنان با شاخص ۱۱۶، فرشادی با شاخص ۱۲۰، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۲۱ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) است.
وی با اشاره به این که فاکتورهای کیفی هوا در دو ایستگاه پرتردد بزرگراه خرازی و میدان احمدآباد با میانگین ۱۷۵ و ۱۷۳ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می دهد، اضافه کرد: امروز داده های کیفی هوا از چهار ایستگاه پایش رودکی، باغ غدیر، کردآباد و دانشگاه قطع است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوای شهرهای مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین شاخص ۱۰۷ و ۱۴۱ ناسالم برای گروه های حساس و سجزی با شاخص ۱۶۳ برای همه گروه های جامعه ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب افزایش سرعت باد در نیمه شرقی کشور، این پدیده همراه با گرد و خاک مناطق شمال، شرق و تا حدی مرکز استان را در می نوردد. کاهش دید افقی، افزایش فاکتورهای کیفی هوا و استمرار غبارآلودگی بر اثر انتشار ذرات معلق خصوصاً در کلانشهر اصفهان تا ساعات بامداد فردا شنبه ۲۶ تیرماه پیش بینی شده است.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه خصوصاً گروه های لطمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/25
23:59:37
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی