تالاب ها حال خوشی ندارند

تالاب ها حال خوشی ندارند به گزارش حیوان خانگی مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها در سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر این که تالاب های ما حال خوشی ندارند اظهار داشت: مساله حق آبه تالاب ها مهم ترین و اصلی ترین موضوعی است که در سازمان درحال پیگیری هستیم.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آرزو اشرفی با تکیه بر مساله حق آبه تالاب ها، اظهار داشت: در شرایط خشکسالی که سال جاری هم در این شرایط هستیم، مشکل تشدید شد و تالاب های ما حال خوشی ندارند. علتش مسائلی است که به دنبال سالیان گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه نمی توان گفت تالاب ها از بین رفته اند، خاطرنشان کرد: تالاب ها اکوسیستم های پویایی هستند و بمحض ورود آب، باردیگر خودشان را احیا می کنند و زندگی به آنها برمی گردد.

مدیرکل دفتر تالاب های محیط زیست در ادامه سخنان خود در یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه ما وظیفه قانونی خویش را در ارتباط با تالاب ها انجام داده ایم، اظهار داشت: مبحث تعیین نیاز آبی تالاب ها را در حد امکان پیگیری کردیم تا قانون مند شود و خوشبختانه این اتفاق از سال ۱۳۹۶ افتاده است.

اشرفی در خاتمه متذکر شد: برای نجات تالاب ها باید تمامی اقدامات لازم در کنار هم دیده شود، نمی توان پیگیر حق آبه باشیم و از سویی توسعه ناپایدار یا کشاورزی لجام گسیخته را بخواهیم داشته باشیم این ها جمع تضاد است و امکان پذیر نیست.
منبع:

1400/04/26
10:35:53
5.0 / 5
445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی