تداوم رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف كشور

تداوم رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف كشور حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به تداوم رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک هشدار داد و سفارش کرد که از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود..به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تداوم سامانه بارشی موسمی همراه با رشد ابرهای همرفتی آورده است: بارش شدید باران و وقوع رعد و برق همراه با وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ امروز(۲۷ تیرماه) برای استانهای فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد و دوشنبه (۲۸ تیرماه) برای جنوب کرمان و شمال هرمزگان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی طغیان رودخانه های فصلی، جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی معابر، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی و انسداد موقت جاده ها، وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی و تخریب سازه های سست و موقت در این شرایط دور از انتظار نیست بدین سبب نسبت به اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، آمادگی دستگاه های اجرائی برای مقابله با خطراتِ ناشی از ناپایداری های جوی، تقویت سازه های موقتی، اجتناب از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مراتع مرتفع و مسیل ها سفارش می شود.

در ادامه این هشدار آمده است: از اواخر وقت امروز (۲۷ تیرماه) تا اواخر وقت سه شنبه (۲۹ تیرماه) وزش باد شدید، خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا برای شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود. از مخاطرات این شرایط جوی می توان به وقوع طوفان شن، کاهش دید، تاخیر در پرواز احتمالی، اختلال در تردد جاده ای و وارد شدن خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی اشاره نمود.

سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از تردد غیر ضروری برای تمام گروه ها، احتیاط در تردد جاده ای، محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی همراه با رشد ابرهای همرفتی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب آورده است: باتوجه به این شرایط وقوع رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ امروز (۲۷ تیرماه) در استانهای چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اصفهان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب یزد، جنوب شرق خوزستان و ارتفاعات استانهای مازندران، سمنان، تهران و البرز، دوشنبه (۲۸ تیرماه) در جنوب سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و ارتفاعات استانهای مازندران، تهران، سمنان و جنوب اصفهان و سه شنبه (۲۹ تیرماه) در شمال و غرب هرمزگان، جنوب شرق بوشهر، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی فارس دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال وارد شدن خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع، احتیاط در کارهای کوهنوردی و تقویت سازه های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت سازه های نیمه کاره سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/04/28
07:49:29
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی