با امضای یك كارزار؛

هزاران نفر خواهان تعطیلی باغ وحش هویزه شدند

هزاران نفر خواهان تعطیلی باغ وحش هویزه شدند به گزارش حیوان خانگی بیشتر از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر به وضعیت نگهداری غیراستاندارد حیوانات در باغ وحش هویزه اعتراض کردند و خواهان تعطیلی این باغ وحش شدند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، وضعیت نگهداری غیراستاندارد حیوانات در باغ وحش هویزه سال هاست که مورد اعتراض حامیان حقوق حیوانات است اما تا امروز هیچ توجهی به این اعتراض ها نشده است. حالا گروهی از فعالان حقوق حیوانات با راه اندازی کارزاری خواهان تعطیلی این باغ وحش شده اند. امضاءکنندگان این کارزار که شمارشان تا امروز به بیشتر از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده معتقدند با عنایت به شرای نگهداری حیوانات در باغ وحش هویزه و بی توجهی مسؤلان به سلامت جسمی و روانی حیوانات باید این باغ وحش تعطیل شود.
امضاءکنندگان این کارزار می گویند خوزستان در طول سال تنها دو یا سه ماه هوای خنک دارد و سایر ماه های این جلگه حاصلخیز، گرم و شرجی است؛ بخصوص در فصل های بهار و تابستان گرمای هوا و رطوبت آن به شدت سخت و طاقت فرساست و حیوانات توانایی تحمل این گرما را ندارند. آنها علل درخواست تعطیلی این باغ وحش را این گونه مطرح می کنند: ۱. قفس های باغ وحش هویزه همگی زیر تیغ آفتاب سوزان خوزستان قرار گرفته اند و آنطور که از شواهد و نظر بازدیدکننده ها پیداست، حتی در غذا رسانی حیوانات مشکلات بسیاری وجود دارد. بعنوان مثال برای میمون های رزوس سبزی و کاهوی چند روز مانده می آورند و از تأمین غذای شیرهای آفریقایی که نیازمند گوشت هستند ناتوانند. ۲. حوضچه های حیواناتی که در دمای بالای خوزستان احتیاج به آب دارند اغلب مواقع خالی بوده و یا آب آن آلوده است. ۳. حیوانات در قفس های تنگ زندگی می کنند و حتی مجالی برای دویدن و یا رفت وآمد کافی ندارند و گرمای زیاد آنها را پرخاشگر، عصبی و هراسان کرده است. این کارزار همینطور راهکارهایی را برای بهبود وضعیت حیوانات تا زمان تعطیلی این باغ وحش پیشنهاد کرده است: ۱. حیواناتی نظیر شیرهای آفریقایی و میمون های رزوس که متعلق به طبیعت ایران نیستند به زادگاه خود بازگردند؛ در غیر این صورت به مکانی خارج از استان که امکانات اولیه و آب وهوایی بهتر دارد منتقل شوند. ۲. مرغ ها، خروس ها، اردک ها، مرغابی ها، طاووس ها و سایر حیواناتی که نباید در باغ وحش باشند رهاسازی شوند. ۳. عقاب، کرکس ها و کلاغ ها که متعلق به طبیعت ایران هستند در صورت سلامت به طبیعت برگردند. ۴. حیواناتی نظیر خرس، گراز، روباه، گرگ و شغال هم به مکانی دیگر به منظور زندگی بهتر منتقل شوند. این کارزار تا پنجم شهریور در آدرس اینترنتی (https: //www.karzar.net/no-to-hoveyzeh-zoo) درحال جمع آوری امضاست.منبع:

1400/05/20
10:26:46
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آب , حیوان , حیوانات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی