هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی ناسالم می باشد به گزارش حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص آلودگی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 103 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای سه ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۷، رودکی با شاخص ۱۲۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۳۸، کاوه با شاخص ۱۰۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۰ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی افزود: بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان انقلاب با شاخص ۹۵، خیابان باهنر با شاخص ۱۰۰، خیابان استانداری با شاخص ۹۲، پروین با شاخص ۸۳ و خیابان های رهنان و فرشادی با شاخص ۸۵ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوای در شهر سجزی با شاخص ۱۱۵، شاهین شهر با شاخص ۱۱۳ و مبارکه با شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس گزارش می شود.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز دوشنبه بر اثر وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک هوای مناطق شمالی، شرقی و تا حدی مرکزی استان خصوصاً کلانشهر اصفهان غبارآلود است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/05/26
16:12:09
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی