پیش بینی آسمان صاف برای تهران

پیش بینی آسمان صاف برای تهران حیوان خانگی: آسمان صاف گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران و کاهش کیفیت هوای پایتخت امروز (4 شهریورماه) پیش بینی می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در بخش های جنوب غربی و غرب، در ساعات عصر و شب گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

در ساعات ظهر و عصر شنبه و یکشنبه هفته آتی (۶ و ۷ شهریورماه) افزایش ابر در ارتفاعات و رخداد بارش پراکنده و خفیف در ارتفاعات شرقی دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران به سبب پایداری نسبی جو در بعضی ساعات افزایش غلظت نسبی برخی از آلاینده های جوی در نواحی پرتردد مرکزی و شرقی تهران انتظار می رود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۴ شهریورماه) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت آلاینده ها شده است و در بعضی مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود علاوه براین با توجه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خصوصاً در ساعات بعدازظهر خواهد شد.

افزایش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه سبب پراکندگی ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود، هرچند در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دور انتظار نخواهد بود.

بامداد روز جمعه (۵ شهریورماه) با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. عدم وزش باد در ضمن روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود همین طور در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد کاهش پیدا می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/05
23:43:20
5.0 / 5
442
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی