اعزام هواپیمای آتش نشان برای اطفاء آتش تالاب انزلی با دستور وزیر دفاع

اعزام هواپیمای آتش نشان برای اطفاء آتش تالاب انزلی با دستور وزیر دفاع به گزارش حیوان خانگی با دستور وزیر دفاع به مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع، هواپیمای آتش نشان جهت اطفاء حریق درتالاب انزلی به این منطقه اعزام شد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از وزارت دفاع، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا، رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع درباب اعزام هواپیمای آتش نشان به تالاب انزلی، گفت: برابر اعلام حریق توسط سازمان محیط زیست و مدیریت بحران استان گیلان در روز دوشنبه ۸ شهریور بلافاصله نسبت به اعزام بالگرد اطفاء حریق با سبد ۴۰۰۰ لیتری به تالاب انزلی اقدام لازم صورت گرفت و تالاب اطفاء گردید، اما به سبب وسعت و باد شدید در منطقه باردیگر آتش شعله ور و منجر به ادامه عملیات تا امروز گردید.
وی افزود: هم اکنون جهت مهار آتش بیش از ۵۰ سورتی پرواز انجام شده و بیش از ۱۵۰۰۰۰ لیتر آب ریخته شده است و باتوجه به احساس نیاز فوری جهت اطفاء سریعتر در منطقه هماهنگی با یگان عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه انجام و پرواز هواپیمای ایلوشین با ظرفیت ۴۰ تن آب در دستور کار قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: شرایط تالاب انزلی بواسطه نبود ارتفاعات بلند و یک سطح بودن به شکلی است که قابلیت استفاده از هواپیما را دارد و باتوجه به وسعت آتش اثر گذاری بالاتری را نسبت به بالگرد ایجاد می نماید.
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع، افزود: تالاب امیر کلایه که طعمه حریق شده به سبب دارا بودن گونه های جانوری و زیست محیطی خاص آن از اولویت ویژه ای برخوردارست.
وی با اشاره به این که تا کنون ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب انزلی طعمه حریق شده است، اشاره کرد: استفاده از بالگرد برای مهار حریق با این وسعت پاسخگو نیست و باید از هواپیمای آتش نشان استفاده گردد.
وی اشاره کرد: در هر جایی که نیاز به استفاده از ظرفیت هواپیما باشد و از نظر موقعیت اثرگذاری جهت اطفاء حریق را داشته باشد از این ظرفیت همانند گذشته مثل تالاب هور العظیم استان خوزستان استفاده خواهیم نمود.
1400/06/10
23:58:53
5.0 / 5
473
تگهای خبر: آب , باد , جانور , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی