حذف گوشت از منوی غذاها در بعضی از دانشگاه های آلمان

حذف گوشت از منوی غذاها در بعضی از دانشگاه های آلمان حیوان خانگی: دانشجویان شهر برلین در آلمان بمنظور مبارزه با تغییرات آب و هوایی در جهان، گوشت را بعنوان وعده غذایی از منوی غذای دانشگاه های این شهر حذف می کنند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دانشجویان و مسئولان دانشگاه های شهر برلین با هدف کوشش برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی جهان، گوشت را حدودا از منوهای غداخوری دانشگاه ها حذف کرده اند و بجای آن سبزیجات و حبوبات بیشتری مصرف می کنند.
سویا و کوفته گیاهی همچون وعده های غذایی هستند که اکتبر ۲۰۲۱ مصادف با ترم جدید تحصیلی در دانشگاه های برلین، معرفی می گردند.

۳۴ غذاخوری دانشجویی که پذیرای دانشجویان ۲۰ دانشگاه در برلین هستند و توسط گروه پشتیبانی دانشجویی Studierendenwerk اداره می گردند، منوی خودرا تغییر داده اند بطوریکه ۶۸ درصد وگان (گیاهی) شده و ۲۸ درصد نیز غذاهای حاوی سبزیجات ارائه می دهند و تنها چهار درصد گوشت یا ماهی را شامل می شوند.
منو غذاخوری دانشگاه ها هر ترم با ورود نسل جدید دانشجویان جوان تغییر می کنند تا آنها با تحولات اجتماعی و اکولوژیکی آشنا گردند.
در حال حاضر ۵۱۰ وعده غذایی در منوی غذاخوری ها موجود است که ۳۴۱ مورد آنها غذاهای گیاهی هستند.(۲۸۸ مورد از این غذاها نیز فاقد گلوتن هستند.)
سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) خاطر نشان می کند که حدود ۶۵ درصد از انتشار گاز های گلخانه ای را می توان به مزارع دامداری در قالب تولید گوشت گاو و لبنیات مرتبط دانست.
در همین حال، این تنها انتشار گازهای گلخانه ای نیست که برای کره زمین مشکل ساز است برای اینکه دامداری سه چهارم زمینهای کشاورزی را نیز در بر گرفته است و همین طور موجب آلوده شدن آب ها، تخریب جنگلها و خصوصاً جنگل های بارانی آمازون می شود.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از دویچه وله، همین طور دانشگاه هومبولت در برلین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ بمنظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از تغییرات آب و هوایی و انتشار گازهای گلخانه ای، دانشگاهی دوستدار زیست محیط را طراحی کند.
منبع:

1400/06/15
11:00:29
5.0 / 5
398
تگهای خبر: آب , سازمان , ماهی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی