مدیركل محیط زیست چهارمحال و بختیاری:

تأمین حقابه تالاب های چهارمحال و بختیاری

تأمین حقابه تالاب های چهارمحال و بختیاری حیوان خانگی: مدیرکل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به خشک سالی های اخیر، اظهار داشت: تالاب های استان با مساله خشکی و بی آبی مواجه نمی باشند و حق آبه تالاب ها تأمین شده است.احمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه بارندگی در چهارمحال و بختیاری ۳۴ درصد کاسته شده است، اظهار نمود: بیشترین تالاب های این استان در شهرستان «بروجن» قرار دارد که سال قبل خشک ترین منطقه استان ارائه شد.
وی ضمن اشاره به مدیریت آب در استان، اظهار داشت: این مورد به صورت مدیریتی با روش های سازگاری با کم آب و خشکسالی رفع شد تا حق آبه داران «چغاخور» و تالاب گرفتار صدمه نشوند.
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حق آبه تالاب «چغاخور» و «گندمان» حفظ شده است، افزود: تالاب «چغاخور» بهار سال جاری ۶۵ درصد آب گیری شد و هم اکنون حق آبه زیست محیطی را دارد.
احمدی به وضعیت تالاب های فصلی اشاره نمود و اظهار داشت: خشکسالی های سال قبل مدیریت شده است و مشکل بی آبی در تالاب های استان وجود ندارد.
لانه گزینی ۳۰ هزار قطعه پرنده در چهارمحال و بختیاری
وی با اشاره به اینکه شش تالاب در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اضافه کرد: کوچ پرندگان به استان در دو فصل بهار و زمستان است که این زمان تالاب ها در اوج آبگیری هستند.
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری به همکاری جوامع محلی در حفاظت از پرندگان مهاجر اشاره نمود و افزود: ۴۵ گونه پرنده مهاجر و بومی در استان وجود دارد.
احمدی خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار قطعه پرنده بومی در کنار تالاب های چهارمحال و بختیاری لانه گزینی کرده است.
بنابراین گزارش، تالاب بین المللی چغاخور از سال ۸۹ به فهرست تالاب های بین المللی کشور اضافه شده و جزو تالاب های کنوانسیون رامسر قرارگرفته است.
این تالاب در هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است.

1400/06/17
11:54:12
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آب , پرندگان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی