پژوهشگران تاكید كردند:

سوخت های فسیلی باید زیر زمین مدفون بماند

سوخت های فسیلی باید زیر زمین مدفون بماند به گزارش حیوان خانگی پژوهشگران تاکید کردند: برای جلوگیری از افزایش 1.5 درجه ای دمای زمین لازم است حدود 60 درصد از ذخایر نفت و گاز و 90 درصد ذخایر ذغال در زیر زمین مدفون باقی بماند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این پیش بینی برمبنای تحلیل دقیق عرضه و تقاضای انرژی در سطح جهان انجام گرفته است.
پژوهشگران اظهار داشتند: این یک ارزیابی ناامید کننده اما واقع گرایانه از موضوعی است که علم ما را به انجام آن ملزم می سازد.
پژوهشگران در بررسی خود سناریویی را برای آینده ترسیم کرده اند که بر طبق آن حجم سوختی که می توانیم استخراج نماییم بدون آنکه دما از اهداف مورد نظر فراتر رود، خیلی کمتر از تخمین های قبلی است.
پژوهشگران محاسبه کرده اند که تولید سوخت های فسیلی در جهان باید در سال ۲۰۲۰ به اوج می رسید و پس از آن تا ۲۰۵۰ سالانه سه درصد افت می کرد.
دکتر "استیو پای" متخصص سیستم های انرژی از لندن اظهار داشت: در طول همه گیری کووید-19، شاهد افت قابل توجه تولید این مواد سوختی بوده ایم که حالا مجدد رو به افزایش است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از شبکه خبری بی بی سی، پژوهشگران تاکید کردند: مدل سازی ها نشان میدهد که باید به سرعت از تولید سوخت های فسیلی بکاهیم بطوریکه بخش بزرگی از این ذخایر در زمین مدفون بماند.
منبع:

1400/06/19
13:29:47
5.0 / 5
307
تگهای خبر: سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی