کاهش بارش در استان تهران طی پاییز

کاهش بارش در استان تهران طی پاییز به گزارش حیوان خانگی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی های انجام شده در استان تهران پاییز امسال با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه خواهد بود.مجتبی جلالی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آخرین خروجی مراکز پیش بینی فصلی داخلی و خارجی بیان کننده آنست که متوسط بارش استان طی سه ماه آتی (ماه های مهر تا آذر) کمتر از مقدار متوسط دوره آماری طولانی مدت (نرمال) باشد علاوه بر آن انتظار می رود متوسط دما در طول این مدت در حد نرمال و با تمایل به بالای مقدار طولانی مدت یعنی ۰.۵ تا ۱ درجه بیشتر از نرمال باشد. بنظر می رسد که با این شرایط خشکسالی طی ماه های ابتدایی فصل پاییز نیز ادامه داشته باشد.

وی اشاره کرد: این پیش بینی ها همانند دیگرانواع پیش بینی با درصدی از احتمال بیان می شوند و بطور معمول خطای خاص خودرا دارند. پیش بینی های فصلی بطور معمول با احتمال وقوع ۶۰ درصد اعتبار دارند و در ابتدای هر ماه به روزرسانی می شوند و لازم است توسط کاربران پیگیری شود.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران طی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بارش استان تهران حدود ۱۹ درصد کم شده است.

وی با اعلان اینکه باتوجه به پیش بینی فصلی، بنظر می رسد که پاییز امسال با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه باشد، اظهار داشت: این شرایط به صورتی به مدلول پایداری بیشتر در وضعیت جوی است و احیانا سبب افزایش آلودگی در فصل پاییز خصوصاً در نیمه دوم این فصل می شود.

جلالی در آخر اشاره کرد: بدیهی است از الان باید برای کاهش آلودگی هوای تهران طی پاییز تمهیدات لازم توسط مسئولان امر و در بخش های مختلف اجرائی اندیشیده شود و کنترل و مدیریت تولید انواع آلودگی های صنعتی و شیمیایی باید در دستور کار قرار گیرد.
منبع:

1400/06/23
10:45:20
5.0 / 5
406
تگهای خبر: آلودگی , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی