هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۰۳، باهنر با شاخص ۱۱۴، پروین با شاخص ۱۳۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۰، رودکی و کاوه با شاخص ۱۱۲، فیض با شاخص ۱۰۱، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه پرتردد میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۲ ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۷۹، رهنان با شاخص ۷۷ و فرشادی با شاخص ۸۸ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن اشاره به قطعی ایستگاه سگزی اضافه کرد: کیفیت هوا در شاهین شهر با شاخص ۷۲ و مبارکه با شاخص ۷۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به دلیل پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/06/24
20:42:30
5.0 / 5
415
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی