هوای سه شهر صنعتی استان مرکزی همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد

هوای سه شهر صنعتی استان مرکزی همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد حیوان خانگی: کیفیت هوای شهرهای اراک، ساوه و شازند بر طبق اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۹ روز چهارشنبه ۲۴ شهریور با شاخص لحظه ای ۱۵۳ نشان میدهد که به مدلول شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها است، کیفیت هوای شازند نیز با شاخص لحظه ای ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس سنی قرار دارد.
شاخص لحظه ای کیفیت هوای ساوه نیز به ۱۰۴ رسید که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه های حساس است.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به عدد ۱۳۵ رسیده که بیان کننده کیفیت هوای ناسالم برای گروه های حساس است و منشأ آلایندگی در این ۲ شهر صنعتی استان، گرد و غبار منطقه ای و آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از شروع سال جاری تا حالا ۷۳ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در حالیست که در سال قبل ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم خصوصاً گروه های حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی موجب لطمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/06/26
14:22:32
5.0 / 5
747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی