شاخص هوای اصفهان در 13 منطقه ناسالم می باشد

شاخص هوای اصفهان در 13 منطقه ناسالم می باشد حیوان خانگی: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 124 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۳۷، پروین با شاخص ۱۰۳، استانداری با شاخص ۱۳۰، انقلاب و رهنان با شاخص ۱۱۳، رودکی با شاخص ۱۱۷، فیض با شاخص ۱۰۴، باهنر و کاوه با شاخص ۱۱۲ و میرزا طاهر با شاخص ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی افزود: هوا در ایستگاه خیابان جی با شاخص ۱۸۱، بزرگراه خرازی و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۷ برای عموم شهروندان در این مناطق ناسالم می باشد و ایستگاه خیابان فرشادی با شاخص ۷۹ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۱۱۳ ناسالم برای گروه های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۶۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی پایدار تا اواسط هفته پیش رو شرایط برای افزایش غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان برقرار است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/27
10:40:54
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی