سازمان هواشناسی هشدار داد

بارش و وزش باد شدید در دو استان

بارش و وزش باد شدید در دو استان حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به بارش و وزش باد شدید در دو استان و افزایش ارتفاع موج تا 2.5 متر در آب های کشور هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است: فردا (۴ مهر) در استانهای گلستان و شرق مازندران بارش شدید باران و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود که در چنین شرایطی بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها نیز مورد انتظار است.

در ادامه این هشدار، نسبت به پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در جاده ها، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، استواری بخشی به سازه های موقتی و ضعیف همچون گلخانه ها، تابلوهای تبلیغاتی و غیره سفارش شده است.

سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی رنگ دیگری نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر در سواحل و۲ تا ۲.۵ متر در فراساحل خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر آگاهی داده است. این شرایط جوی تا روز دوشنبه (۵ مهر) در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان ادامه خواهد یافت.

با این حال گفتنی است که فردا (۴ مهر) در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و نیمه غربی هرمزگان افزایش ارتفاع موج بین ۲ تا ۳ متر و همین طور بارش باران شدید و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر در سواحل و ۲ تا ۲.۵ متر در فراساحل مناطق مرکزی و شرقی دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گلستان و مازندران دور از انتظار نیست.

درچنین شرایطی احتمال غرق شدن شناگران، لطمه رسیدن به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و کارهای دریایی خلیج فارس وجود دارد. بدین جهت ممانعت از شنا، ممانعت از ترددهای دریایی غیر ضروری خصوصاً از تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی همین طور با صدور هشداری زرد رنگ نسبت به فعالیت سامانه بارشی از امروز (۳ مهر) آگاهی داده و آورده است: وقوع رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در استانهای گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شمال و شرق اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان طی امروز ( ۳ مهر) و در نیمه غربی مازندران، خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شمال شرق خراسان رضوی طی فردا (۴ مهر) پیش بینی می شود. وقوع این شرایط جوی در استان هرمزگان در روز دوشنبه (۵ مهر) مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی در چنین شرایطی نسبت به احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال افزایش سطح آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی موقت، وزش تند باد موقت، کاهش دما در نوار شمالی کشور هشدار می دهد و به احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، تقویت سازه های موقتی، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع، احتیاط در صعود به ارتفاعات سفارش می کند.

در ادامه این هشدار نیز آمده است: فردا (۴ مهر) در غرب ایلام، جنوب و غرب خوزستان، جنوب تهران، سمنان، شمال و شرق خراسان رضوی وزش باد همراه با خیزش گردوخاک در مناطق مستعد پیش بینی می شود.

در حالی که این شرایط جوی دوشنبه (۵ مهر) برای شرق خراسان رضوی و نوار شرقی خراسان جنوبی مورد انتظار است که وزش باد شدید و احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال خسارت وارد شدن به سازه های موقت وجود دارد. بدین جهت محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره سفارش می شود.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/07/03
18:54:14
5.0 / 5
336
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی