ایجاد ۲۵ مرکز نوآوری برای توسعه نوآوری های حوزه آب و خشکسالی در کشور

ایجاد ۲۵ مرکز نوآوری برای توسعه نوآوری های حوزه آب و خشکسالی در کشور به گزارش حیوان خانگی با ایجاد ۲۵ مرکز نوآوری در کشور، خلاقیت ها، ایده ها و فناوری های نو به گسترش حوزه آب و خشکسالی کمک کرد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۵ مرکز نوآوری در حوزه آب و خشکسالی شکل گرفت تا فضا برای ورود خلاقیت ها و ایده های کاربردی به این صنعت فراهم شود؛ ایده هایی که می توانند پاسخی باشند به چالش های این حوزه.
بسیاری دره سیلیکون آمریکا را نماد مدرن ترین مرکز نوآوری دنیا می دانند. اولین جایی که روند همکاری کارآفرینان در آن کلید خورد و الگویی شد برای دیگر کشورها که به این حوزه ورود کنند. در ایران هم در یک جهش بی سابقه و با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از پیشتازان توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری، این مراکز با سرعت بالایی در نقاط مختلف کشور شکل گرفتند و رشد کردند. مراکز نوآوری ایجاد شدند تا روند تزریق نوآوری ها و ایده های نو به عرصه های فناورانه سرعت گیرد و با شتاب منطقی به پیش براند. یکی از صنایعی که نیازمند به کارگیری نوآوری ها است، صنعت آب و خشکسالی است. حوزه ای که با استفاده از تکنولوژی های جدید در راه توسعه یافتگی قرار می گیرد و درصدد رفع چالش های موجود برمی آید.
مراکز نوآوری شامل تیم هایی از افراد و سایت هایی هستند که بعنوان قطب فناوری و نوآوری شناخته می شوند و هدف آنها ایجاد زیست بومی از استارت آپ ها، شتابدهنده ها، سرمایه گذاران، فروشندگان و موسسات آکادمیک و دانشگاهی است که قطب های نوآوری را ایجاد می کنند.
کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با پشتیبانی از شکل گیری ۲۵ مرکز نوآوری در این عرصه در تلاش است تا مسیر ورود نوآوری ها به این صنعت را تسهیل کند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری هرمزگان، مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام، دانشگاه فردوسی مشهد، شهرداری تهران، چند شرکت دانش بنیان، دانشگاه فسا، دانشگاه دامغان، دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه صنعتی ارومیه همچون این مراکز هستند. همینطور دانشگاه مهندسی تکنولوژی های جدید قوچان، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر، دانشگاه خلیج فارس، پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن، مرکز آموزش عالی کاشمر، دانشگاه شهید چمران اهواز، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد هشترود، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد عجب شیر، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد ملکان، دانشگاه یزد، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان هم در این فهرست قرار گرفته اند.1400/07/04
10:50:37
5.0 / 5
656
تگهای خبر: آب , آموزش , پارك , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی