استاندار گیلان تأكید كرد؛

لزوم بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی برای احیای تالاب انزلی

لزوم بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی برای احیای تالاب انزلی به گزارش حیوان خانگی استاندار گیلان اظهار داشت: انسان ها مهم ترین عامل تغییر طبیعت هستند بنابراین احیای تالاب انزلی نیازمند بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، ارسلان زارع بامداد یکشنبه در جلسه احیای تالاب انزلی با اشاره به اینکه این تالاب میراث طبیعی گیلان است که ارزش بالایی برای همگان دارد، اظهار نمود: در دهه های گذشته به جهت ورود و تجمع آلاینده ها، رسوبات و فاضلاب کیفیت مطلوب و ارزش زیستی تالاب به مرور کاسته شده و کاهش تراز سطح آب متأثر از کاهش سطح آب دریای خزر وضعیتی نگران کننده را پدید آورده است.
استاندار گیلان تکیه بر برنامه ریزی اصولی و مطالعه علمی و نگاه کارشناسی را بهترین روش احیای تالاب انزلی دانست و بیان نمود: حاصل اقدامات کارشناسانه در چند سال گذشته منجر به تدوین برنامه هفت ساله برای احیای تالاب انزلی شد که امسال اعتباراتی مناسب برای هر دستگاه تعیین شده که بیشتر آن از محل اعتبارات ملی است.
وی با تکیه بر تعیین و برگزاری جلسات زیرکمیته های هفت گانه کمیته مدیریت تالاب انزلی حداکثر تا یک هفته دیگر، اضافه کرد: انسان ها مهم ترین عامل تغییر طبیعت هستند بنابراین احیای تالاب انزلی نیازمند بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی است.
زارع ضمن اشاره به رونمایی از طرح «سیپا» برای احیای تالاب انزلی، اظهار داشت: هر جامعه ای که با استفاده از جوامع محلی در جهت توسعه پایدار و رونق بخش کشاورزی گام برداشته، موفق تر بوده بنابراین در سالهای اخیر تشکیل نهادهای مردمی حفاظت از محیط زیست افزایش پیدا کرده است.
استاندار گیلان با تکیه بر فراهم کردن زمینه مشارکت ذینفعان در احیای تالاب انزلی، اظهار داشت: ۳۵ روستا در ارتباط مستقیم با تالاب انزلی هستند و تمامی اقدامات در ارتباط با احیای این تالاب باید در یک راستا و موازی یکدیگر و با استفاده از ظرفیت جوامع محلی ذینفع صورت گیرد.
وی اقدامات اجرایی اثربخش را امری مهم در احیای تالاب انزلی دانست و اضافه کرد: مبارزه با گیاه سنبل آبی یک پروژه نیست چونکه این گیاه در هر فرصتی رشد می کند و مبارزه با آن باید به صورت مستمر صورت گیرد.


منبع:

1400/07/06
10:48:02
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آب , آلاینده , دستگاه , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی