پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران

پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران طی چهار روز آینده آسمان استان تهران صاف تا قسمتی ابری و تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز (۷ مهرماه) پیشبینی می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا طی چهار روز آینده آسمان استان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در نیمه جنوبی و غربی گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید و خیزش موقت گرد و خاک با احتمال کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران جمعه و شنبه (۹ و ۱۰ مهرماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است همینطور از عصر پنجشنبه تا شنبه شب (۸ تا ۱۰ مهرماه) در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید موقت و بارش پراکنده پیشبینی می شود.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز چهارشنبه (۷ مهرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز با حاکمیت جو نسبتاً آرام پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه (۷ مهرماه) ادامه خواهد داشت و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد که برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۸ مهرماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود. با تداوم این شرایط تا شامگاه پنجشنبه (۸ مهرماه) از غلظت ذرات معلق کم می شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۰۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۱۰ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1400/07/08
10:49:44
5.0 / 5
284
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی