هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، باتوجه به پایداری جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز جمعه (۹ مهر ۱۴۰۰) برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است که ناشی از پایداری جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است. در طول روز همراه با جو نسبتاً آرام و کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت جمعه هم زمان با ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب وجود خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز شنبه ( ۱۰ مهر ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. همین طور با حاکمیت پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی روز شنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با میانگین ۱۱۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
1400/07/10
08:41:42
5.0 / 5
315
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی