بارش باران در ۷ استان

بارش باران در ۷ استان سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران در هفت استان شمالی، کاهش نسبی دما به طور متوسط 4 تا 8 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کشور و وزش باد شدید در هفت استان هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران فردا (۱۳ مهرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، مازندران، غرب گلستان، چهارشنبه (۱۴ مهرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و پنج شنبه (۱۵ مهرماه) برای استانهای گیلان، مازندران، گلستان وغرب خراسان شمالی پیش بینی می شود.

احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال لغزندگی جاده ها و احتمال کاهش دید در این شرایط وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد، جمع آوری دام ها از مجاورت رودخانه ها و از دره ها و احتیاط در تردد بین شهری سفارش می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: کاهش نسبی دما به طور متوسط ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد فردا (۱۳ مهرماه) در شمال غرب و غرب، چهارشنبه (۱۴ مهرماه) در شمال غرب و غرب و دامنه جنوبی البرز و پنج شنبه (۱۵ مهرماه) برای شمال غرب و غرب و دامنه جنوبی البرز و شمال شرق دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی لطمه رسیدن به تعدادی از محصولات کشاورزی محتمل است و نسبت به جمع آوری محصولات کشاورزی، اتخاذ تمهیدات لازم برای کشاورزان، مرغداران و گلخانه داران و تمهیدات لازم در جابجایی عشایر کوچ رو سفارش می شود.

در اختتام این هشدار هواشناسی با اشاره افزایش شیو فشاری آمده است: از چهارشنبه تا پنجشنبه (۱۴ تا ۱۵ مهرماه) وزش باد نسبتا شدید در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی و سمنان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و لطمه رسیدن به سازه های موقتی همچون گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد. حفظ و مستحکم کردن سازه های موقتی همچون گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در تردد از حاشیه تابلوها، درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره از سفارش های ارائه شده از طرف سازمان هواشناسی است.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1400/07/12
22:19:45
5.0 / 5
375
تگهای خبر: آب , باد , تردد , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی