گشتی در لابه لای روزنامه ها

بحرانی که باز هم خبر نخست روزنامه های جهان شد

بحرانی که باز هم خبر نخست روزنامه های جهان شد حیوان خانگی: افشای اسناد حمله به کاخ کنگره آمریکا توسط جو بایدن، سوژه امروز وال استریت جورنال است؛ گاردین نیز به بحران اقلیمی و اعتراض مردم نسبت به آن پرداخته است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ امروز یکشنبه ـ ۱۸ مهرماه ـ نیز همچون روزهای پیشین به مرور با اهمیت ترین عناوین روزنامه های بزرگ دنیا پرداخته است. عناوین منتخب او بدین شرح است:


اعتراض به خاطر بحران اقلیمیگاردین روزنامه انگلیسی نوشت: بحران اقلیمی، باز خبر نخست خیلی از روزنامه های جهان شد. گروه بیست، برای کاهش گازهای لطمه رسان سیاره زمین، گامی جدی و سخت بر می دارد؛ کاهش گازها و کمک مالی به کشورهای فقیر. در همین ماه همایش اقلیمی سازمان ملل کوپ ۲۶ انجام می شود. همایشی که با خواست های پیشین خواهد آمد یعنی، کاهش گازها و کمک به کشورهای نیازمند. می گویند محیط زیست پاک، از اصول حقوق بشر است. ایتالیا در میدان «پوپولو»، به اعتراض آمده. انگلیس نیز با معترضانش خواهان اقدام عملی و نه حرف برای مهار لطمه های اقلیمی است.


بایدن اسناد مخفی ترامپ را فاش می کندوال استریت جورنال، روزنامه آمریکا نوشت: جو بایدن اسناد کاخ سفید درباره حمله به کاخ کنگره را انتشار می دهد. دونالد ترامپ، از بایدن خواسته است، اسناد را محرمانه نگاه دارد، اسناد ششم ژانویه. جو بایدن، خواست ترامپ را در این مورد رد کرده است. آرشیو ملی آمریکا می گوید: «اسناد ششم ژانویه در کاخ سفید را به کمیته تحقیق در کنگره ارائه می دهد.» مجلس نمایندگان، از رییس جمهوری آمریکا، خواهان ارائه استاد و مدارک حمله به کنگره شده است که از زمان رییس جمهوری پیشین آمریکا، دونالد ترامپ در کاخ سفید محفوظ اند.


حزب افق ها در فرانسهلوفیگارو، روزنامه فرانسوی نوشت: ادوارد فیلیپ نخست وزیر پیشین فرانسه، حزب سیاسی اش، حزب «افق ها» را راه انداخت. او مدعی است، حزب او، اساس ثبات در فرانسه خواهد بود. ادوارد فیلیپ با افق ها، می گوید راهی تازه را بنیاد خواهد نهاد. فرزند تازه ای جهت زندگی سیاسی فرانسه و بگفته اش صحنه ای تازه در زندگی سیاسی اش. ادوارد فیلیپ می گوید: افق ها، کشتی ای خواهد بود برای تاختن به دورها.

در حاشیه خبرخوانی امروز آلبرت کوچویی آمده است:

درمان پارکینسونله رپوبلیکا روزنامه ایتالیا نوشت: سخت شدن ماهیچه ها، به هم خوردن تعادل، تباهی بافت ها، از اثرهای پارکینسون است، که حرکت را برای بیماران، دشوار می سازد. آخرین پژوهش آمده در مرکز پزشکی دانشگاه «رادبود» در هلند می گوید: شیوه هایی است که می توان با آنها، بیماران پارکینسون را بهبود بخشید مجله «یورولوجی» می گوید خیلی از بیماران از این شیوه ها بی خبراند. همچون این روش ها، حرکت آهنگین با فرمان و صدای درونی بیمار است؛ قبل از برداشتن هر گام، آنرا در مغز خود، تمرین کنید، قدم ها را در مغز خود، تصور کنید، تمرین پدال زدن دوچرخه ای داشته باشید و قدم هایتان را به شکلی نامعمول و یا گام های متفاوت بردارید.
منبع:

1400/07/19
10:11:31
5.0 / 5
476
تگهای خبر: اقلیم , پارك , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی