پدیده ماسه خواری را دریابید

پدیده ماسه خواری را دریابید به گزارش حیوان خانگی معاون آب و آبفای وزیر نیرو اظهار داشت: چندین سال است که پدیده ماسه خواری بسیار رواج پیدا کرده و سبب برهم زدن زیست بوم دریای خزر شده است و اگر حالا جلوی آن گرفته نشود در آینده لطمه های جدی تری را متحمل محیط زیست کشور می کند.


قاسم تقی زاده خامسی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه رواج ماسه خواری اختلال در محیط زیست و چرخه زندگی آبزیان دریای خزر را به همراه دارد، اظهار نمود: امروزه شاهد می باشیم که در بخش های مختلف دریای خزر برای ساخت ویلا برداشت غیر قانونی ماسه انجام می شود که لطمه زیادی به طبیعت و محیط زیست وارد کرده است.
وی با اعلان اینکه ماسه ها در زنجیره غذایی برخی آبزیان قرار دارند و با اینکار امکان حیات از خیلی از موجودات گرفته می شود، اظهار داشت: ماسه خواری منجر به اختلال در محیط زیست و چرخه زندگی آبزیانی که در دریا زندگی می کنند، می شود پس باید تدابیری در این عرصه اتخاذ شود در غیر این صورت با چالش های جبران ناپذیری در آینده مواجه می شویم.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو با تاکید بر حفظ محیط زیست و مهم دانستن این بخش، اشاره کرد: برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها، عامل بروز فجایع زیست محیطی جبران ناپذیر می شود که باید مورد توجه قرار بگیرد.
به گفته خامسی بستر تعدادی از رودخانه ها به سبب برداشت های بی رویه با مشکلاتی روبرو شده است که حل این مشکلات مستلزم برنامه ریزی و مدیریت در این بخش است.
وی اشاره کرد: برداشت بدون مجوز شن و ماسه از مهم ترین مشکلات در منابع طبیعی بشمار می رود که اگر راه علاجی برای آن اندیشیده نشود لطمه های زیادی را به محیط زیست و منابع طبیعی وارد میکند.
منبع:

1400/07/23
11:21:19
5.0 / 5
234
تگهای خبر: آب , رودخانه , طبیعت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی