برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی

برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی حیوان خانگی: استاندار تهران از برنامه ریزی برقی کردن 10 درصد موتورسیکلت های تهران آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن منصوری در حاشیه جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره پشتیبانی از ساخت و بهره برداری از موتورسیکلت های برقی اظهار داشت: یکی از تاکیدات اصلی رییس جمهور و یکی از برنامه هایی که بنده در جلسه هیات دولت ارائه کردم موضوع آلودگی هوا بود و در این خصوص لازم است به تمهیدات لازم اتخاذ شود. در مورد موتورسیکلت های برقی نیز مستحضر هستید که آلایندگی یک موتورسیکلت کاربراتوری گاهی به اندازه شش تا هشت دستگاه خودرو سواری است.
وی با اعلان اینکه خوشبختانه دانش و تکنولوژی ساخت موتورسیکلت های برقی را داریم، اظهار داشت: سه کارخانه تولید موتورسیکلت در تهران فعال است که بزرگترین این کارخانه ها مجوز ساخت ۱۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را دریافت کرده است و ما نیز برنامه داریم تا در گام اول ۱۰ درصد موتورسیکلت ها در استان تهران برقی شوند.
وی با اعلان اینکه موتورسیکلت های برقی آلایندگی کمی دارند، درباره زیرساخت های فعالیت این موتورسیکلت ها نظیر جایگاه شارژ نیز اظهار داشت: این مساله ارتباط مستقیمی با عرضه و تقاضا دارد و در صورتیکه تعداد موتورسیکلت های برقی افزایش یابد طبیعتا جایگاه هایی برای شارژ آن نیز در نظر گرفته می شود.
وی درباره قانون هوای پاک نیز اظهار داشت: ما در موضوع هوای پاک قانون بسیار خوبی داریم که البته یکسری محدودیت ها و عدم هماهنگی ها دراین زمینه وجود دارد که باید آنرا حل نماییم.
منبع:

1400/07/27
11:08:33
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی