ادامه بارش ها در 6 استان

ادامه بارش ها در 6 استان رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اعلام ادامه بارش ها در بعضی نقاط کشور، در عین حال از پایداری جوی طی روزهای آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ادامه روند بارش ها در بعضی مناطق کشور تصریح کرد: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز پنجشنبه (۲۹ مهرماه) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز و در استان ها سمنان، تهران، البرز و بخش هایی از شمال غرب کشور ادامه دارد. بیشینه بارش برای سواحل دریای خزر و شرق اردبیل پیشبینی می شود و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

وی ضمن اشاره به برقراری جو پایدار در روز جمعه (۳۰ مهرماه) اظهار داشت: فردا (۳۰ مهرماه) در اغلب نقاط کشور جوی پایدار پیشبینی می شود و ازبعدازظهر شنبه (اول آبان) با ورود موج تراز میانی از شمال غرب کشور، در نواحی شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس شمالی و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می رود.

ضیاییان ضمن اشاره به ادامه روند بارش در نوار شمالی کشور اظهار داشت: یکشنبه (دوم مهرماه) این شرایط علاوه بر مناطق ذکرشده در بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز هم حاکم است. طی روزها دوشنبه و سه شنبه در استان ها گیلان، مازندران و اردبیل بارش باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد ییش بینی می شود.

وی اضافه کرد: همینطور امروز(۲۹ مهرماه) در سواحل دریای خزر و اردبیل کاهش دما و طی روزهای جمعه و شنبه (۳۰ مهرماه و اول آبان ماه) روند افزایشی دما برای این نواحی دور از انتظار نیست.

ضیاییان ضمن اشاره به افت محسوس دما در استانهای مرکزی و شرقی کشور افزود: همینطور طی دو روز آینده برای نوار شرق کشور، دامنه جنوی البرز و همینطور بخش هایی از استانهای سمنان، یزد، کرمان و اصفهان کاهش محسوس دما و وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به مواج بودن خلیج فارس و دریای خزر طی دو روز آینده اظهار داشت: امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ مهرماه) در استانهای ساحلی خلیج فارس وزش باد شدید و گاهی گردوخاک انتظار می رود. طی این مدت خلیج فارس مواج خواهد بود همینطور دریای خزر هم متلاطم و طوفانی است.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اضافه کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ مهر) صاف، تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی شنبه (اول آبان) قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب نیمه ابری به همراه بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ مهر) اهواز با بیشینه دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرم ترین مرکز استان کشور است. همینطور امروز (۲۹ مهرماه) اردبیل با بیشینه دمای ۷ درجه سانتی گراد و فردا (۳۰ مهرماه) بجنورد با بیشینه دمای ۱۶ درجه سانتی گراد خنک ترین مراکز استان کشور خواهند بود.

منبع:

1400/07/29
22:30:24
5.0 / 5
305
تگهای خبر: آب , باد , خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی