بارش باران در ۷ استان

بارش باران در ۷ استان حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و رعد و برق در هفت استان و کاهش دما بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات شمالی بارش برف دوشنبه (۳ آبان ماه) برای استانهای گیلان، شرق اردبیل و هرمزگان و سه شنبه (۴ آبان ماه) برای نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی جاده ها خصوصاً گذرگاه های کوهستانی، کاهش دید و احتمال تاخیر در پروازها اشاره نمود و نسبت به احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی، احتیاط در عبور از جاده های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با اشاره به سامانه دوم آمده است: از سه شنبه تا چهارشنبه (۴ تا ۵ آبان ماه) کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد برای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی قابل پیش بینی است.

در این شرایط جوی احتمال خسارت وارد شدن به محصولات و ماشین آلات کشاورزی در اثر یخبندان وجود دارد بدین سبب نسبت به جابجایی محصولات برداشت شده باغی و زراعی به انبار، استفاده از ضدیخ در رادیاتورها و اتخاذ تمهیدات دیگر جهت پیش گیری از خسارات کشاورزی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع موج دوشنبه (۳ آبان ماه) در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و سه شنبه (۴ آبان ماه) در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان و چهارشنبه (۵ آبان ماه) در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران قابل پیش بینی است.

احتمال لطمه رسیدن به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال وارد شدن خسارت به قایق و شناورهای کوچک و احتمال اختلال در کارهای دریایی دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی خصوصاً تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/08/03
10:19:40
5.0 / 5
483
تگهای خبر: آب , باد , تردد , رودخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی