مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان:

روند ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در خوزستان کند است

روند ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در خوزستان کند است حیوان خانگی: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: هیچ کدام از شهرهای خوزستان تصفیه خانه فاضلاب ندارند و روند راه اندازی تصفیه خانه ها به کندی پیش می رود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، محمدجواد اشرفی قبل از ظهر امروز سه شنبه در پنجاه و هفتمین جلسه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون اظهار نمود: فاضلاب همه شهرهای واقع در راه رودخانه کارون وارد تصفیه خانه نمی شوند و پساب به رودخانه ریخته می شود؛ البته به جز دزفول که تنها ۴۰ درصد آن وارد تصفیه خانه می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: اخیراً در محلاتی مانند زیباشهر دزفول تخلیه های مستقیم فاضلاب به رودخانه داریم که موجب مرگ ومیر آبزیان شده است.
وی با اعلان اینکه روند راه اندازی تصفیه خانه شهرستان های آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر، بندر امام خمینی و شادگان بطور متوسط ۷۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، اشاره کرد: آبفای استان در اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام نمود که راه اندازی تصفیه خانه شادگان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا اختتام تیرماه به بهره برداری می رسد که این وعده محقق نشده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: با وجود این که پساب فاضلاب شهرستان های آبادان و خرمشهر وارد رودخانه های کارون و اروندرود می شوند، ساخت تصفیه خانه این شهرها روند نامناسبی دارد.
وی افزود: تصفیه خانه شهرستان شوشتر راه اندازی شده اما فاقد کارایی و از مدار خارج شده است؛ همین طور شهرهای ماهشهر و بندر امام پروژه های راه اندازی تصفیه خانه پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۷۵ در سال ۱۳۹۹ طبق آمار شرکت آبفا داشته اما همچنان غیرفعال هستند.
اشرفی به تصفیه خانه شرق اهواز اشاره نمود و اظهار داشت: طبق آخرین تعهد شرکت آبفا مقرر شده تا ۲۰ آبان ۱۴۰۰ این تصفیه خانه وارد مدار شود و از ورود ۶۰ هزار مترمکعب به رودخانه بوسیله انتقال کلکتور موقت به تصفیه خانه جلوگیری شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: با وجود جاری بودن سه رودخانه مهم در استان خوزستان، تکمیل تصفیه خانه ها و شبکه جمع آوری فاضلاب در این استان از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست.

1400/08/05
17:30:47
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی