در گزارش حیوان خانگی مطرح شد؛

هوای جی بر مدار بنفش

هوای جی بر مدار بنفش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 119 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و انقلاب با شاخص ۱۴۵، استانداری با شاخص ۱۲۰، باهنر با شاخص ۱۰۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۳، رودکی با شاخص ۱۰۴، رهنان با شاخص ۱۲۴، فرشادی با شاخص ۱۲۱، فیض با شاخص ۱۱۶، کاوه با شاخص ۱۱۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در ایستگاه جِی با شاخص ۲۰۲ بسیار ناسالم (بنفش) است.
وی با اعلان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان پروین با میانگین ۶۶ وضعیت قابل قبول را نشان می دهد، افزود: امروز سه ایستگاه پایش هوا در خیابان های میرزا طاهر، باغ غدیر و دانشگاه از مدار خارج است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شاخص هوای شهر سجزی با میانگین ۱۵۲ ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با شاخص ۱۱۷ و مبارکه با شاخص ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان ساعات اولیه امروز غبار صبحگاهی، کاهش دید افقی و افزایش شاخص آلودگی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است اما از شامگاه امروز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به استان از شدت غلظت آلاینده های جوی کم می شود و کیفیت هوا تا روز شنبه بهبود خواهد یافت.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/08/13
12:55:45
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی