فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان:

سال جاری ۱۲ نفر محیط بان در اصفهان استخدام می شوند

سال جاری ۱۲ نفر محیط بان در اصفهان استخدام می شوند حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: سهمیه استخدام محیط بان در این استان سال جاری ۱۲ نفر بوده که در حال انجام می باشد.مرتضی جمشیدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در همه مناطق تحت مدیریت محیط زیست کمبود نیروی محیط بان داریم، عنوان کرد: به دلیل کمبود نیرو، تنها دو محیط بان از پناهگاه حیات وحش یخاب با وسعت ۲۷۰ هزار هکتار، صیانت می کنند.
وی شمار محیط بانان استان را حدود ۲۰۰ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: سهمیه استخدام محیط بان از جانب سازمان اعلام می شود که سالیانه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر محیط بان در سرتاسر کشور اضافه می شود که در مقایسه با وسعت مناطق چهارگانه کم است و سال جاری از ۲۵۰ نفر محیط بانی که در سازمان استخدام خواهند شد، سهم اصفهان ۱۲ نفر بوده که امور استخدامی آنها در حال انجام می باشد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان درباره واکسیناسیون محیط بانان استان هم اظهار داشت: همه محیط بانان ما واکسن کرونا دریافت نمودند.
وی افزود: از آغاز انتشار کرونا تابحال حدود ۱۵ درصد از محیط بانان ما به این بیماری مبتلا شدند که خوشبختانه مشکل حادی نداشتند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، مناطق چهارگانه و تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان ۲۴ منطقه شامل یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۰ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین المللی است که در مجموع بالغ بر ۲۲۸۰۰۰۰ هکتار وسعت دارند.
این مناطق با نامهای پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش موته، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو، پناهگاه های حیات وحش عباس آباد، یخاب و کوه بزرگی و مناطق حفاظت شده کرکس، کهیاز، دالانکوه، خارو، مجموعه فسیلی سپاهان، تالاب بین المللی گاوخونی و مناطق شکار ممنوع با تنوع بالا و غنای پرارزش زیستی شامل کلاته، حنا، ستبله، شاهقنداب، گلستانکوه، زرچشمه، دشتک، ونک، پلنگ گالون و کرکس است.


منبع:

1400/08/17
21:16:14
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آب , باد , پارك , پلنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی