مدیركل محیط زیست شهرداری تهران تاكید كرد

اثر مخرب پساب کارواش ها بر آب های زیرزمینی

اثر مخرب پساب کارواش ها بر آب های زیرزمینی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: پساب کارواش ها دارای آلودگی های مختلفی هستند که اثرات محیط زیستی مخرب آن بر آب های سطحی و زیرزمینی نمود پیدا می کند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا شینا انصاری در بازدید از یک کارواش بعنوان نخستین کارواش دوستدار محیط زیست در منطقه ۶ ضمن تقدیر از مدیریت آن اظهار داشت: شهرداری تهران کارواش های تازه تاسیس را ملزم به اجرای ضوابط زیست محیطی و راه اندازی سیستم تصفیه آب از همان ابتدای فعالیتشان کرده است.

بر اساس این گزارش سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب این کارواش از اواخر سال ۱۳۹۸ راه اندازی شد و در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید.

آیین افتتاح خانه محیط زیست منطقه ۶ در سرای محله ساعی با حضور مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه و معاون ستاد مدیریت محله به عنوان حسن ختام برنامه برگزار گردید. انصاری در این مراسم با تکیه بر این که خانه های محیط زیست در سراهای محلات جزو بازوان اجرائی مدیریت شهری محسوب می شوند، اظهار داشت: هدف از تاسیس خانه های محیط زیست، رفع مشکلات و معضلات محیط زیست شهری بوسیله آموزش و ارتقای فرهنگ محیط زیستی جامعه و جلب مشارکت شهروندان در ارتقای کیفیت محیط زیست شهری است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ضمن اشاره به چالش های محیط زیستی کلانشهرها همچون مصرف بی رویه آب و انرژی، آلودگی هوا و غیره خاطرنشان کرد: حل این چالش ها و تحقق اهداف محیط زیستی نیاز به مشارکت مسئولانه و داوطلبانه شهروندان در کنار حاکمیت و مدیران شهری دارد که این امر با افزایش و گسترش خانه های محیط زیست و جلب مشارکت های مردمی امکانپذیر خواهد بود.

در ادامه عادل خزایی - معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران - ضمن استقبال از راه اندازی و توسعه خانه های محیط زیست در مناطق ۲۲گانه تصریح کرد: آن چیزی که بسیار حائز اهمیت می باشد، استمرار این مسیر است.

وی اضافه کرد: با وجود این که در این راه همکاری خوبی از طرف اداره کل سلامت و معاونت اجتماعی صورت گرفت اما به علت انتشار کرونا آنطور که باید، این خانه های محیط زیست دیده نشد و فعالیت ها توسعه پیدا نکرد.

خزایی تصریح کرد: یکی از ماموریت های اصلی اداره توانمندسازی و مشارکت های محیط زیست این اداره کل، سازماندهی جدید سراهای محلات جهت فعالیتهای زیست محیطی و راه اندازی یک خانه محیط زیست در هر محله برمبنای سیاست گذاری جدید است.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: اگر فعالیتهای محیط زیستی مدون نباشد و فقط برمبنای مناسبت های محیط زیستی صورت گیرد، تاثیرات مورد انتظار و دائمی اتفاق نمی افتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، طی این مراسم، از واحد گلماند و الماند منطقه ۶ نیز بازدید به عمل آمد.
1400/08/19
12:24:04
5.0 / 5
344
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی