آلودگی هوا عامل مرگ سالانه ۳۰۰ هزار نفر در اروپا

آلودگی هوا عامل مرگ سالانه ۳۰۰ هزار نفر در اروپا به گزارش حیوان خانگی آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا اعلام نمود: در سال ۳۰۰ هزار نفر در اروپا به علت آلودگی هوا جان خویش را از دست می دهند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا اعلام نمود: مرگ و میرهای زودرس ناشی از ذرات ریز معلق در هوا در سرتاسر اروپا ۱۰ درصد کاسته شده اما همچنان سالانه ۳۰۷ هزار نفر بر اثر این آلاینده جان خویش را از دست می دهند.
بر اساس گزارش آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا، در صورتی که آخرین دستورالعمل های کیفیت هوا که از جانب سازمان جهانی بهداشت اعلام شده در کشورهای عضو این اتحادیه رعایت شود، آخرین آمار ثبت شده از تعداد قربانیان در سال ۲۰۱۹، به نصف کاسته می شود.
آمار مرگ و میر ناشی از ذرات ریز برای سال ۲۰۱۸، ۳۴۶ هزار نفر اعلام شده است.
در اوایل دهه ۱۹۹۰ ذرات معلق که به عمق ریه نفوذ می کنند، به مرگ زودهنگام حدود یک میلیون نفر در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا منجر گردید. این رقم تا سال ۲۰۰۵ به نصف کاهش پیدا کرد و به ۴۵۰ هزار نفر رسید.
در سال ۲۰۱۹، ذرات معلق در هوا سبب مرگ زودرس ۵۳ هزار و ۸۰۰ نفر در آلمان، ۴۹ هزار و ۹۰۰ مورد در ایتالیا، ۲۹ هزار و ۸۰۰ نفر در فرانسه و ۲۳ هزار و ۳۰۰ نفر در اسپانیا شد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ژاپن تایمز، بنابر اعلام آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا، آلودگی هوا همچنان بزرگترین تهدید زیست محیطی برای سلامت شهروندان اروپائیست.
منبع:

1400/08/24
21:01:54
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی