بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران؛

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت در صورتیکه کیفیت هوای پایتخت اکنون 152 و در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها است، کیفیت هوا در بیش از 18 ایستگاه در وضعیت قرمز قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، برمبنای آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت در صورتیکه شاخص اکنون تهران عدد ۱۵۲ و ناسالم برای همه گروه ها را نشان میدهد.
در ۱۱ ایستگاه اکنون شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان میدهد که شامل محدوده هایی از منطقه ۴، ۲، ۲۲، ۶، ۷، ۱۳، ۱۰، ۲۲، ۲۱، ۱۸، ۱۱، ۱۹ و یک است که عددهایی بین ۱۵۶ و ۱۸۲ را نشان می دهند. شاخص ۱۸۲ مربوط به محدوده ای از منطقه ۱۹ است.
سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری خصوصاً سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها سفارش می کند.
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

1400/08/30
23:49:56
5.0 / 5
328
تگهای خبر: آلودگی , تردد , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی