وضعیت قرمز آلودگی هوای اصفهان

وضعیت قرمز آلودگی هوای اصفهان کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۷۵ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۹، استانداری با شاخص ۱۹۲، باهنر و کاوه با شاخص ۱۹۷، پروین با شاخص ۱۹۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۸۰، رودکی با شاخص ۱۶۰، رهنان با شاخص ۱۶۴، فرشادی با شاخص ۱۹۸، فیض با شاخص ۱۶۹، میرزا طاهر با شاخص ۱۵۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۷ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۵۲ ناسالم برای عموم شهروندان و شاهین شهر با شاخص ۱۴۲ و مبارکه با شاخص ۱۴۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
برغم ناپایداری های جو از شامگاه شنبه و بارش های روز یکشنبه در سطح استان بخصوص نواحی مرکزی و کلانشهر اصفهان همچنان شاخص آلودگی در ۱۵ ایستگاه این شهر کاهش نیافته است و بارندگی تأثیری بر بهبود کیفیت هوا نداشته است. این درحالی است که بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از روز سه شنبه هم جوی پایدار بر استان حاکم خواهد شد و غلظت آلاینده های جوی از اواسط هفته افزایش خواهد یافت.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/09/01
16:32:24
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی